Navigácia

 • Zápis do 1. ročníka

 • Všetkovedko

  Všetkovedko

  Ešte v novembri minulého roka sa konala súťaž Všetkovedko pre žiakov 1. stupňa, pričom sa do nej
  zapojilo 108 žiakov. Žiaci dosiahli výborné výsledky, pričom najviac sa darilo: Tomášovi Dankovičovi,
  Alexandrovi Hudákovi, Ninke Rezenovej, Lukášovi Kudlovi, Alexandrovi Drábikovi, Saške Jakabovej,
  Evke Urbanovej, Slavomírovi Jurekovi, Klaudii Verešpejovej z prvákov, Tomášovi Komorníkovi, Klárke
  Derjánovej, Lukášovi Matošovi, Karolínke Chovanovej, Emke Slimákovej z druhákov, Lilianke
  Kovácsovej, Johanke Lenárthovej, Hanke Joščákovej, Viliamovi Tokárovi z tretiakov, Jurajovi
  Pavlenkovi, Matejovi Kudlovi zo štvrtákov. Samozrejme aj ostatní získali krásne umiestnenia a pekné
  ceny.
  Všetkým blahoželáme!

  Mgr. Juliána Sedláková

  Foto

 • Tvorba a rozvoj pozitívnej klímy v triede

  Tvorba a rozvoj pozitívnej klímy v triede

  Včera sa piataci zo športovky stretli s našou pani psychologičkou, p. Orolínovou . Sami si zmapovali vlastné správanie a adaptáciu na druhom stupni. Spoločne sa porozprávali o dôležitosti kamarátstva, pozitívnej klímy v triede, hovorili aj o nástrahách šikany.

  Dnes sme v tejto téme pokračovali a vytvorili sme si triedne pravidlá. Prekvapivo, niektoré aj fungujú... Stačí tak málo... Dodržiavať ich.

  5.B a Martina Bryndzová, triedna učiteľka

  Foto

 • Okresné kolo biologickej olympiády, kategória C

  Okresné kolo biologickej olympiády, kategória C

  Deň pre Valentínom sa v ABC - Centrum voľného času konalo okresné kolo biologickej olympiády, kategória C.

  Našu Šmeralku reprezentovali deviataci z talentovky Danielka Polanská a Edmund Capák.

  Na výsledky netrpezlivo čakáme...

  p.uč.Bryndzová a Macejová

 • Okresné kolo matematickej olympiády v kategórii Z5

  Okresné kolo matematickej olympiády v kategórii Z5

  Dňa 24.1.2024 sa uskutočnilo okresné kolo MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY v kategórii Z5, našu školu úspešne reprezentoval Michal Vincent Otčenáš z 5.A a dosiahol krásne 2. miesto !

  Srdečne blahoželáme. 

  Z. Bergmannová

  Foto

 • Okresné kolo MIDIcoolvolley dievčat

  Okresné kolo MIDIcoolvolley dievčat

   

  19. 2. 2024 sa žiačky našej školy zúčastnili okresného kola vo volejbale žiačok základných škôl. Turnaj sa konal na ZŠ Šrobárová 20 v Prešove.  Okrem našej školy sa turnaja zúčastnili ZŠ Šrobárová, ZŠ Lesnícka, ZŠ Májové námestie, ZŠ Široké a ZŠ  P. P. Gojdiča. Dievčatá vo všetkých zápasoch hrali s odhodlaním a aj keď prehrávali dokázali spojiť svoje sily a zápas doviesť do víťazného konca. Zo skupiny A postúpili do semifinále z druhého miesta, kde porazili ZŠ Lesnícka. Vo finále však naše dievčatá nestačili na ZŠ Šrobárová, ktorá postupuje na krajské kolo. Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a gratulujeme k 2. miestu.

  Zostava: Gerčáková, Krempaská, Horská, Husivargová, Kokavcová, Madziková, Pinteová, Stanková

  L. Bandurová

  Foto

 • FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

  FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

  Deti z ŠKD sa v rámci akcie Finančná gramotnosť, pomocou prezentácií dozvedeli o vzniku peňazí, ako sa kedysi obchodovalo a ako fungoval výmenný obchod. Spoznávali naše platidlá, naučili sa s rozumom nakupovať, kde si bezpečne požičať, ako a prečo sporiť. Oboznámili sa s nástrahami reklám, ale aj to, že si treba na peniaze dávať pozor. Deti riešili tvorivé praktické situácie ako napr. nákupy v obchode a počítanie s eurami. Dozvedeli sa v ktorých krajinách eurozóny môžeme platiť eurami. Záver patril tvorbe peňaženky, pokladničky, vlastnej bankomatovej karty a eurám, pri ktorej využili rôzne techniky, materiál, ale hlavne svoju kreativitu a fantáziu. Veríme, že táto akcia priniesla deťom pozitívne zážitky a nové poznatky.

  Vychovávateľky S. Jursová, I.Ivanová

  Foto

 • Krajské kolo olympiády z anglického jazyka

  Krajské kolo olympiády z anglického jazyka

  Dňa 14. 2. 2024 sa uskutočnil už 34. ročník Krajského kola olympiády z anglického jazyka, našu školu reprezentovala Alica Aoife Kubačková z 9.C, v kategórií 1C, napriek veľkej konkurencií vyše 24 žiakov, obsadila 1. miesto !!!

  Našu školu bude reprezentovať v celoslovenskom kole.

  BLAHOŽELÁME a prajeme veľa úspechov.

  Mgr. Z. Kmecová

 • „Valentínsky“ akrostich v 9.A

  „Valentínsky“ akrostich v 9.A

   Nevieš,  čo to slovo znamená? Akrostich,  v angličtine  - acrostic,  je báseň, v ktorej začiatočné písmená  veršov  čítané zhora nadol vytvárajú slovo. Deviataci si na tému láska, rodina a Valentín vyskúšali  tvorenie takýchto básní.   Išlo im to vynikajúco. Posúďte sami.

  S. Čančinová

  Foto

 • Valentínske prekvapenie od 6.E

  Valentínske prekvapenie od 6.E

  Valentín, deň zaľúbených ako ho tradične poznáme my na Slovensku, je dňom kde si zaľúbenci prejavujú náklonnosť a lásku.

  Ale, ako je to inde?

  Inšpirovali sme sa v Anglicku. 

  V anglickom Norfolku tajomný Jack Valentine rozdáva darčeky pre deti, nechá ich na prahu a odíde. Väčšinou úlohu Jacka hrajú rodičia, ale dnes sme sa rozhodli prekvapenie zanechať my, žiaci 6.E triedy pre našich mladších súrodencov.  

  Na hodine Techniky sme vyrobili prekvapenie v podobe pokladničky „prasiatka“  a tu zanecháme pre našich súrodencov, veríme, že sa potešia.

  Happy Valentine´s day!

  Mgr. Z. Kmecová a 6.E

   

  Foto

 • Okresné kolo florbal žiačok

  Okresné kolo florbal žiačok

  15.2.2024 sa žiačky našej školy zúčastnili okresného kola vo florbale žiačok základných škôl. Turnaj sa konal na ZŠ Májové námestie, kde prišli aj ZŠ Ľubotice, ZŠ Šrobárova a CZŠ s MŠ P. P. Gojdiča.

  Vo vzájomných zápasoch sme hrali trpezlivo a zodpovedne v obrane. Pri vyrovnanom stave sme zapli na vyššie obrátky a každý zápas dotiahli do víťazného konca. V Bráne nás podržala pri svojej premiére Kochanová a skúsené hráčky v pravej chvíli skórovali. Naše žiačky teda s dobrou náladou preleteli turnajom so štyrmi víťazstvami a tešia sa na finále okresného kola, kde sa bude bojovať o postup na krajské kolo. Tam sa opäť stretneme so ZŠ Ľubotice a dvomi najlepšími so skupiny D.

   

  Zostava:

  Bekečová, Gerčaková, Stanková, Martonová, Fejková, Mrúzová, Pervanová, Bučková, Domaničová, Brutvanová, Jovič, Kamenčíková, Cibulášová, Kochanová.

   

  Sedláková 

  Foto

 • VALENTÍNSKA POŠTA

 • Školské kolo Chemickej olympiády

  Školské kolo Chemickej olympiády

  Dňa 8.2.2024 sa konalo školské kolo Chemickej olympiády kategórie D. Zúčastnili sa ho vybraní žiaci 9. ročníka, ktorí riešili teoretické úlohy zamerané na názvoslovie, chemické reakcie a chemické výpočty. Všetci žiaci boli úspešnými riešiteľmi.

  Získané umiestnenia:

  1. miesto: Alica Aoife Kubačková 9.C

  2. miesto: Tamara Leláková 9.A          

  3. miesto: Adam Cákoci 9.E

   

  Srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme palce v okresnom kole!

   

  J. Tomaščiková

 • POZVÁNKA

  POZVÁNKA

           Pozývame Vás na triedny aktív rodičov žiakov 9.ročníka, ktorý sa uskutoční 14.2.2024 16.00 hod. v jedálni školy.

         Účasť SŠ prosíme nahlásiť vopred. Ďakujeme.

   

                                                                            vých. por. PaedDr. Milena Koščová

 • Oznam rodičom k prijímaciemu konaniu na SŠ

  Vážení rodičia so záujmom o podanie prihlášky na SŠ, dávame do pozornosti termín podania prihlášky na SŠ najneskôr – do 20.3.2024 (najlepšie do 14.3.2024, aby to mohol skontrolovať výchovný poradca).  Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášky na SŠ elektronicky prostredníctvom EduPage.

  Bližšie informácie k podrobnému návodu Ako podať elektronickú prihlášku, prípadne Povinné prílohy k prihláške, Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti a Usmernenie k prijímaciemu konaniu nájdete v záložke Výchovné poradenstvo.

                                                                             vých. por. PaedDr. Milena Koščová

 • Krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku

  Krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku

  Naše francúzštinárky opäť bodovali. Mária (8.A) obsadila na krajskom kole v kategórii 1B krásne 5.miesto!!!

  Nina Huvenne (6.B) kategóriu 1C vyhrala a postupuje na celoslovenské kolo!!!

  Srdečne blahoželáme a Nine držíme všetky prsty!!!

  Martina Bryndzová

 • ELEsparks

  ELEsparks

  V 8. ročníku  anglickej súťaže  ELEsparks sa spomedzi vyše 80 registrovaných tímov podarilo tímu „Nevieme nič“ v zložení žiačok 8. A triedy – Nelky Klíčkovej, Mišky Hudákovej a Mary Kvokačkovej prebojovať v dvoch domácich online kolách, v ktorých boli testované gramaticko-lexikálne vedomosti, čítanie s porozumením a počúvanie s porozumením do školského kola, ktoré sa uskutočnilo na Strednej odbornej škole elektrotechnickej 13. 2 2024.

  Všetky súťažné družstvá boli vzácne vyrovnané, súťažiaci ukázali veľmi dobrú znalosť angličtiny a spoločnými silami sa usilovali získať potrebné body na pódiové umiestnenie. Nakoniec sa to dievčatám podarilo a obsadili krásne 3.miesto. Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

  Prešov 13. 2. 2024

  L. Bandurová

  Foto

 • 13. 2. 2024

  Aktualizovali sme modul Výchovné poradenstvo

 • LVK 2024

  LVK 2024

  Žiaci štvrtých ročníkov boli v týždni od 5.2. do 9.2. účastníkmi lyžiarskeho výcvikového kurzu. Napriek vyšším teplotám sa  ešte dalo lyžovať a tak každé ráno sme vyrazili dvoma autobusmi na svah Ski Drienica. Už len každodenný pobyt v prírode na snehu a čerstvom vzduchu bol veľkým zážitkom.  Tí, ktorí už lyžovať vedeli, tak sa zdokonalili a tí, ktorí ešte na lyžiach nestáli, a bolo ich dosť veľa, naučili sa. Každopádne všetci sa nakoniec radovali buď z novej zručnosti alebo z veľkého pokroku v krásnej činnosti akou lyžovanie je. Veľká vďaka patrí všetkým inštruktorom, ktorí obetovali svoje fyzické aj psychické sily na úspešné zvládnutie organizácie, výuky lyžovania, bezpečnosti a dobrej nálady. Vďaka patrí aj triednym učiteľkám štvrtákov za podporu a pomoc pri organizácii kurzu. Vďaka týmto všetkým kurz splnil cieľ k veľkej spokojnosti žiakov aj učiteľov. 

  Mgr. R. Brecelj

  https://eu.zonerama.com/Link/Album/11067353

 • Karneval v ŠKD

  Karneval v ŠKD

  Karnevalom v školskom klube  sme si pripomenuli blížiace sa pôstne obdobie, ktoré potrvá až do príchodu veľkonočných sviatkov.

  Správnu fašiangovú atmosféru sa rozhodli navodiť  naše deti. Kreativita rodičov a detí bola nápaditá, vyrobili si nádherné a zaujímavé masky. Chodbou sa ozývali deti prezlečené  do masiek, tie sa zapojili do rôznych súťaží a pestrých činností (balónikový, stoličkový tanec, hra s lentilkami, s toaletným papierom). Atmosféra bola úžasná, všetky masky sa veselo zabávali, šantili a tancovali. Nechýbalo ani malé občerstvenie.

  Kolektív ŠKD

  Foto

strana:

Kontakt

 • Základná škola, Šmeralova 25, Prešov
  Šmeralova 25, 080 01, Prešov
 • +421 51 771 78 70
  +421 903 213 530