Navigácia

 • Oznam

  24. 10. 2017

  Celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl - školský rok 2017/2018

  Dňa 22. novembra 2017 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl pod názvom

  Testovanie 5 – 2017.

  Testovanie  je určené  všetkým  žiakom  5. ročníka . Žiaci  budú testovaní z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra.

  Po ukončení Testovania 5 o 11.10 hod. /1.sk ZZ o 11.40 hod./ už vyučovanie nepokračuje. Žiaci odchádzajú na obed a domov.

  Bližšie informácie k Testovaniu 5 - 2017 nájdete na stránke www.nucem.sk.

 • Hlasujte za bedmintonistku Miu Tarcalovú

  Hlasujte počas celého novembra za slovenskú reprezentantku Miu Tarcalovú, ktorá je súčasťou Juniorského olympijského tímu.

  Svojim hlasovaním podporíte jej účasť na zimnej olympiáde v Pjongčangu, ktorej sa môže zúčastniť ako divák a fanúšik. Pomôžete tým aj jej ďalšej športovej kariére.

  Každý, kto aspoň raz zahlasuje za svojho favorita z Juniorského olympijského tímu, bude zároveň zaradený do žrebovania o pobyt pre 2 osoby na ZOH 2018 v Pjongčangu.

 • Vyber si svoj šport

  A štvrtáci zo Šmeralky si mali z čoho vyberať.

  3.11. a teda v piatok sme sa zúčastnili ukážok športov, klubov, ktoré pôsobia v našom meste. Na ZŠ Sibírskej sa nám predstavili kick - boxeri, hokejisti, futbalisti z FC Tatran, gymnastky, volejbalisti, hádzanári a aj atletika pre deti.

  Žiaci zo 4.A, 4.D a 4.E si mohli vyskúšať volejbalové podanie, hokejovú výstroj, boxovanie s juniorskou majsterkou sveta, zastrieľať na futbalového brankára, cviky s gymnastickou stuhou a veľa ďalších aktivít.

  Škoda len, že sme mohli ostať len hodinu.

  S. Hakučová s kolegynkami.

   

  Foto

 • Plavecká štafeta mesta Prešov 2017

  Organizátorom tohto plaveckého maratónu bolo mesto Prešov a v rámci štafetového spôsobu plávania sa žiaci zo základných škôl mohli zúčastniť tohto maratónu v plávaní voľným spôsobom. Mali za úlohu  preplávať čo najviac plaveckých dĺžok naše deti zo ZŠ Šmeralova plávali v počte 17 a preplávali spoločne 17 000 metrov. Za tento výkon srdečne blahoželáme.

  Mgr. Maľcovský, Mgr. Hrabčáková

  Foto

 • 24. 10. 2017

  Aktualizovali sme modul Testovanie 5

 • Bavme deti športom

  Slovenský atletický zväz v spolupráci s atletickým klubom Šport Hrou, mestom Prešov a základnou školou Sibírska v Prešove zorganizoval  pre deti 1.stupňa súťaž  s názvom Bavme deti športom. Súťažilo sa v osem členných družstvách ( 4 chlapci a 4 dievčatá), v ktorom každý musel prejsť cez jednotlivé súťažné disciplíny, a to skok do diaľky z miesta, štafetový beh, hod plnou loptou z kolien, prekážková dráha, skoky cez švihadlo a 3-minútový vytrvalostný beh. V konečnom hodnotení sa prideľovali body podľa umiestnenia v jednotlivých disciplínach. Náš  tím sa nenechal zahanbiť.  Deti si vybojovali prvé miesto        ( kategória ZŠ) s hrdosťou a športovým duchom  fair play, a to je najdôležitejšie.  Podpora od rodičov, ktorí prišli svoje deti povzbudiť im dodávala istotu a smelosť pri prekonávaní prekážok.

  Tieto vydarené preteky ponúkli deťom možnosť stráviť deň aktívne, pohybom a zábavnou formou pri ktorej sa buduje ich pozitívny vzťah k športu a tým sa vytvára predpoklad k zdravému telesnému a psychickému vývoju. Držme palce  deťom v druhom kole pretekov, ktoré sa uskutočnia dňa 24.11.2017.

   

  PhDr.  K. Lacková

  Foto

 • Deň starých rodičov

  Dňa 27.10. sa v triedach pre mimoriadne nadané deti stretli deti so svojimi starými rodičmi. Tí si pre nich pripravili rôzne prekvapenia. Deti sa stali na chvíľu chemikmi, hudobníkmi, spevákmi, umelcami, či ochutnávačmi koláčov. Rozhovory starých rodičov o ich detských časoch, o ich hračkách a škole pútali detskú pozornosť. Starí rodičia sa svorne zhodli na tom, že o rok využijú túto možnosť opäť a radi sa tu vrátia. 

  S. Kormaniková

  Foto

 • Šachový turnaj

  Pre smelých a odhodlaných súťažiacich  ABC-Centrum voľného času v Prešove zorganizovalo šachový  turnaj, ktorého sa zúčastnili aj naši žiaci.  Každý mal  päť herných pokusov na to, aby získal čo najvyšší počet  bodov k postupu.  Aj keď Samko Trojan, Tomáško Petík, a Marko Smoter  nepostúpili, bola to pre nich určite skúsenosť, tzv. tréning, ktorý  u nich buduje  psychickú  odolnosť, aby boli v budúcnosti úspešnejší.  Práve šach deťom pomáha pri vývoji rozmanitých schopností a charakterových vlastností, ktoré sú veľmi dôležité v každodennom živote, logické myslenie, schopnosť robiť správne rozhodnutia, výchova k disciplíne, schopnosť domyslieť veci do konca, zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

  Sú preč  časy, keď sa šach považoval za hru vyvolených. Vo svete sa ho učia už predškoláci.  Aj na našej škole  sa úspešne táto hra udomácnila  pod vedením p. Molnára. Preto držme palce našim šachistom pri najbližšom turnaji.

   

  PhDr. K. Lacková

  Foto

 • Deň chôdze

  Deň chôdze je o pohybe pre zdravie s radosťou a dobrovoľnosťou, nezáleží na dĺžke prejdenej trasy. Je určený kolektívom i jednotlivcom bez rozdielu veku, zdravotného stavu.
  Chôdza je ideálna pohybová aktivita, ktorá je šetrná ku kĺbom. Vďaka nej si môžete utužiť zdravie, zlepšiť kondíciu, vylepšiť líniu a prečistiť mozog. Keď je to formou prechádzky, má relaxačný charakter a pôsobí blahodarne na psychiku. Účinnejšia je však rýchlejšia chôdza. Aktívny pohyb má veľký význam z hľadiska toho, ako predísť najčastejším civilizačným chorobám.
  Pri chôdzi sa vám vyplavia z tela hormóny šťastia zlepší sa vám nálada, odbúrate napätie a stres. Pohyb na čerstvom vzduchu bude vplývať na váš mozgový potenciál. Prídete na iné myšlienky, dostanete nové nápady...  a preto všetko sme sa prešli aj my!

  Mgr. M. Policianová

  Foto

 • Kino Fest Anča – 2.B, 2.D

  Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti predstavilo kolekciu najlepších súčasných krátkych filmov pre deti, ktoré nikde inde neuvidíte. Organizátori festivalu Fest Anča pripravili pásmo filmov s cieľom priniesť deťom a ich rodičom nezabudnuteľné vizuálne a príbehové zážitky zo sveta animácie.
  Aj naši druháci mali možnosť vidieť 9 snímok z celého sveta, ktoré boli určené pre detského diváka a rodiny. Sú reprezentatívnym výberom plným zábavy, poučenia, jedinečných autorských prístupov, nápaditých výtvarných štylizácií a originálnych techník, aké dokáže deťom ponúknuť jedine autorský animovaný film.
  Fantastické pásmo sa žiakom veľmi páčilo a vôbec im nevadilo, že bolo celé bez dialógov.

  Mgr. Policianová, Mgr. Brecelj

  Foto

 • OZNAM

  Oznámenie o úprave vyučovacích hodín.


  Riaditeľ ZŠ Šmeralova oznamuje, že dňa 9.11.2017 budú z organizačných dôvodov skrátené vyučovacie hodiny na 30 minút. Učí sa podľa rozvrhu hodín daného dňa.   

  4. hodina končí o 10:40

  5. hodina končí o 11:20

  6. hodina končí  o 12:00

  7. hodina sa nevyučuje

  ŠKD začína činnosť od 10:40, resp. 11:20.  Ľubomír Bodnár

  riaditeľ školy

  oznamenie_o_skrateni_vyucovania(2).docx​​​​​​​

 • 3. 11. 2017

  Aktualizovali sme modul Plán práce

 • Výtvarná výchova trochu inak - vytvárame v prírode, s prírodou , na-prírodno :)

  26. 10. 2017

  Žiaci 2.C využili počasie "babieho leta" na výtvarnú výchovu v prírode. Príroda a prírodniny boli základným výtvarným materiálom, ktorý umožnil deťom vytvoriť zaujímavé a originálne obrazy. K dobrej nálade, zážitkom a nezabudnuteľnej atmosfére pri tvorení prispelo teplé jesenné slniečko, pobyt na čerstvom vzduchu  a  obdivuhodná tvorivosť detí. Vďaka súčasným technológiám sme si mohli nápadité výtvory aspoň fotograficky zachytiť, lebo výtvarníčka príroda ich už určite opäť pretvorila po svojom.

   

  Monika Kormaníková

   

  Foto

 • Obvodné kolo vo futsale starších chlapcov

  26. 10. 2017

       Organizátorom tohto futsalového turnaja starších chlapcov bolo ABC centrum voľného času v Prešove.

   Turnaj sa hral v telocvični ZŠ Mukačevská systémom každý s každým pričom samotného turnaja sa zúčastnili päť ZŠ a to Mukačevská, Československej armády, Mirka Nešpora, GJAR, Šmeralova. Postupový kľúč bol jasný a postupovalo iba víťazné mužstvo. Nám sa to bohužiaľ nepodarilo, keďže sme svoj hneď prvý zápas prehrali zo ZŠ Mukačevská , ktorí sa napokon stali aj celkovým víťazom.

  Mgr. R. Maľcovský

   

  Foto

 • Krajské kolo v cezpeľnom behu

       Organizátor centrum voľného času a odborná komisia školských športových súťaží v Starej Ľubovni ako už tradične pripravili fantastickú atletickú súťaž v cezpoľnom behu .  Trať bola v okolí Stredovekého vojenského tábora pod Ľubovnianskym hradom a pre kategóriu starších chlapcov merala 3000 metrov. Počasie počas celého preteku vyšlo na jedničku a súťažiacim svietilo celý čas slnko. Na štart sa postavil ako víťaz okresného kola aj náš pretekár Adam Chovanec z 9. B triedy, ktorý v silnej konkurencii obsadil celkové 6. miesto. Za podaný výkon chcem poďakovať a popriať čo najviac športových úspechov.

   

  Mgr. Maľcovský

  Foto

 • Bavme deti športom

             Sobotné dopludnie (28.10.2017) plné pohybu a zábavy môžu zažiť žiaci I. stupňa narodení po 1.9.2006. V tento deň sa v športovej hale ZŠ Sibírska uskutoční súťaž osem členných družstiev "BAVME DETI ŠPORTOM". Na toto podujatie môžu rodičia prihlásiť svoje deti (do 25.10.2017) u Natálii Májikovej - vedúcej krúžku POHYBOVÁ PRÍPRAVA - všeobecná (nana.majkova@gmail.com), alebo v kacncelárii školy (spravca@zssmeralpo.edu.sk)

  Podrobné propozície v prílohe Bavme_deti_sportom.docx.

  Poznámka: Zraz účastníkov je na mieste podujatia, nezabudnúť preukaz poistenca.

 • Maľovaný chodník

  11. 10. 2017

  Dňa 26.09.2017 sa v ŠKD uskutočnila akcia „Maľovaný chodník“. Vychovávateľky z jednotlivých oddelení zabezpečili farebné kriedy pre svoje deti, ktoré na chodník pred školou maľovali obrázky podľa vlastného výberu. Za svoje výkony boli odmenené vo svojich oddeleniach. Akcia priniesla pre deti radosť a potešenie.

  Z. Hudecová

  Foto

 • certifikáty za Rešpekt a Toleranciu

              Za aktívnu účasť na napĺňaní zásad Rešpektu a Tolerancie v rámci projektu Erasmus+ si prevzali žiačky ZŠ Šmeralova certifikáty - Youth pasy. Veríme, že tento certifikát im bude nápomocný nielen pri uplatňovaní princípov rešpektu a tolerancie, ale aj vďaka získanému certifikátu sa našim žiakom otvoria možnosti účasti na iných medzinárodných projektoch a podujatiach.

  foto

 • Chcete aj vy zbohatnúť? ... Navštívte OPÁLOVÉ BANE !

  10. 10. 2017

  A že nezbohatnete len o nové informácie a zážitky Vám vedia zaručiť  žiaci 3. a 4. ročníkov na Šmeralke.

  Tí sa záčastnili každoročnej septembrovej exkurzie tentokrát v opálových baniach Libanka v pohorí Slánskych vrchov a dozvedeli sa všetko o polohe baní, histórii, faune, flóre, využití opálu aj o súčasných projektoch banského spolku.

  Ohmatali steny štôlne, cítili chlad podzemia, "ochutnali čokoládovú stenu" a pred baňou v kope vyvezeného nánosu kameňov našli mliečny a krištáľový opál.

       Aj keď neboli veľké ako Harlekýn - najväčší nájdený opál (594 g), pre každého z nás to bol náš najcennejší drahokam.

  S. Hakučová a kolegyne 3. a 4. ročníkov BT

   

  Foto

 • Oznam

  9. 10. 2017

  Vážení  rodičia,

  od 29.9.2017 je možné vyhlásiť obedy aj cez internet viď. stránka školy - www.zssmeralova.sk – školská jedáleň – prihlasovanie a odhlasovanie.

  Nakoľko v novom programe nie je možné prihlásiť  dieťa na obedy pokiaľ nie sú kryté platbou,  prosím posielajte platby podľa info. na stránke školy – školská jedáleň – informácie t.j. okolo 15. dňa mesačne dopredu, aby Vám boli do konca mesiaca pripísané na účet.

  Ďakujem.

  S pozdravom ved. ŠJ

strana:

Kontakt

 • Základná škola, Šmeralova 25, Prešov
  Šmeralova 25, Prešov
 • ++421 51 771 78 70
  ++421 903 213 530