Navigácia

 • Školský športový klub Junior

  Školský športový klub Junior

  Mesto Prešov ako aj v predchádzajúcom období, tak aj v tomto kalendárnom roku 2021 poskytlo finančnú podporu na rozvoj mládežníckeho športu. Tento príspevok poukázalo mesto na školský športový klub Junior pri ZŠ Šmeralova 25 v Prešove sumou 3507 €. Táto finančná podpora bola využitá na zakúpenie športového oblečenia a športových pomôcok.

 • Večerný beh Prešovom 61. ročník

  Večerný beh Prešovom 61. ročník

  Tradičným športovým podujatím v meste Prešov je bežecká súťaž, ktorá 25.9.2021 oslávila svoj 61 ročník. Na tomto športovom podujatí, si svoje bežecké schopnosti každoročne prídu zmerať všetci nadšenci bežeckého športu z Prešova ale aj iných miest.  Svoje zastúpenie sme v rôznych vekových kategóriách mali aj my z atletického klubu ŠŠK Junior Prešov pri ZŠ Šmeralova. Samotný beh je o to atraktívnejší , lebo sa beží na Hlavnej ulici za prítomnosti divákov, ktorí lemujú celú trať a svojím povzbudzovaním dotvárajú fantastickú atmosféru. Našim zverencom sa na tomto bežeckom podujatí nesmierne darilo a obsadili medailové umiestnenia v každej žiackej kategórii. V kategórii najmladších žiakov si pódiové umiestnenie vybojovali na prvom mieste Tomáš Goč a na treťom mieste Marek Hoger z športovej triedy 6.B.

  V kategórii najmladších dievčat to bola žiačka 5.B. triedy Zuzana Vašková ,ktorá si dobehla po fantastické tretie miesto. V kategórii mladších žiakov si fantastickým finišom v závere vybojoval svoju prvú medailu a zároveň víťaznú nový žiak športovej triedy 7.B. Adam Čopák a na skvelom treťom mieste finišoval Martin Hoger z tej istej triedy. V kategórii mladších dievčat si prvenstvo vybojovala a svojím perfektným záverom zaslúžene vyhrala Vanesa Hrušovská a na treťom mieste dobehla Evka Havírová žiačky športovej triedy 7.B. V kategórii starších chlapcov si krásne tretie miesto svojím behom vybojoval žiak 9.B. triedy Adam Korečko a v tej istej kategórii dievčat si na pódiové stupne dobehli na prvom mieste Katka Bučková a na druhom mieste Ema Helou z triedy 9.B.Všetkým športovcom, ktorí dosiahli pódiové umiestnenie boli odovzdané medaily a sladká odmena. Víťazi boli ocenení aj pohárom. Na týchto fantastických výsledkoch vidno, že sa oplatí investovať svoj čas a úsilie na tréningoch pre našu atletickú mládež, ktorá sa nám trénerom takto perfektne odmení svojimi výkonmi.

  Všetkým srdečne blahoželám a prajem veľa osobných a športových úspechov.

  R. Maľcovský

  Foto

 • Biela pastelka

  Biela pastelka

  23.9. a 24.9. na škole prebehla dobrovoľná zbierka Únie nevidiacich a slabozrakých na Slovensku, Biela pastelka. Dobrovoľníčky z 8.D, Tamarka, Soňa a Karolína, oslovili počas prestávok na chodbách našich žiakov. A záujem bol obrovský!!! Šmeralkáči prispievali a prispievali... Koľko sa nám podarilo vyzbierať? V priebehu októbra budeme poznať sumu. Ťažká pokladnička naznačila, že to bude naozaj zaujímavé číslo.

  Za nevidiacich a slabozrakých ďakujeme.

  Martina Bryndzová, Tamarka Marhavá, Soňa Osifová a Karolína Rijáková, 8.D

  M. Bryndzová

  Foto

 • Najlepší športovec roka 2020

  Najlepší športovec roka 2020

  Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020

        V krásny pondelkový podvečer sa v sále Čierneho orla PKO v Prešove , konal Gala večer, na ktorom boli oceňovaní všetci športovci, ktorí svojou húževnatosťou, športovými úspechmi robia dobré meno sebe, mestu  a sú tí najlepší z najlepších.

  Medzi oceňovanými športovcami mesta Prešov , bol aj náš bývalý žiak športovej triedy Kristián Kaľuha, ktorí bol ocenený v kategórii ,,objav roka,, Kristián Kaľuha sa v roku 2020 v kategórii starších žiakov stal majstrom Slovenska v behu na 300 m prekážok s časom 41,72 s. Bronzovú medailu získal v behu na 60 m za čas 7,43 s. Majstrom východného Slovenska bol v behoch na 60 m (7,33 s), 150 m (17,72 s) a 300 m prek. (45,12 s). Majstrom Slovenska v behu na 300 m prek. starších žiakov bol i v roku 2019. Jeho trénerom je  Radoslav Maľcovský.

  Strašne si prajem a pevne verím , že takýchto mladých nádejných atlétov bude mať klub ŠŠK Junior Prešov čo najviac.

  R. Maľcovský

  Foto

 • Kto sa bojí, nech do lesa nechodí

  Kto sa bojí, nech do lesa nechodí

  Deti z 3. B nie sú žiadni bojkovia a do lesa sa nechali vtiahnuť naším hosťom, pani Soňou Rusinkovou. Udialo sa to počas hodín pracovného vyučovania. Pútavé rozprávanie dopĺňala vzorkovnicami chrobákov, motýľov, vetvičiek stromov, semienok, parohov a klov. Tie si mohli deti prezrieť, preskúmať, ohmatať a hlavne obdivovať z bezprostrednej vzdialenosti. V triede bolo počuť samé jeeeej, vau, och. Žiaci si ani nevšimli ako spontánne nasávali nové informácie na tému les. Svoju zvedavosť upriamovali na pani lesníčku otázkami o lese. Tá im trpezlivo a fundovane odpovedala. To najlepšie však prišlo na záver. Vysievanie semien stromov do téglikov.  Pri výbere semien sa deti radili s pani Rusinkovou. Tá trpezlivo 21-krát naplnila tégliky zeminou, spolu s dieťaťom zasiala semienko, zatlačila a poučila ako sa oň starať. Deti si vyrobili zapichovacie menovky a dielo bolo hotové.  Teraz už len trpezlivo čakať, polievať a tešiť sa nový stromček. Veľké poďakovanie patrí pani Soni Rusinkovej za krásny a podmanivo strávený čas s našimi deťmi.

  PS: My sa nebojíme a do lesa vždy s elánom a rešpektom zavítame.

  Tr. uč. 3.B Gabriela Hrabčáková

  Foto

 • Šmeralka v pohybe anglicko- francúzsky

  Šmeralka v pohybe anglicko- francúzsky

  Týždeň mobility je akcia, ktorá ani nás jazykárov nemohla nechať v pokoji. Aj  na hodine francúzskeho a anglického jazyka sa žiaci 5.D, 8.A a  8.D rozhýbali. Ale táto aktivita bola trochu iná ako ostatné. Žiaci si vyberali z klobúka zábavnú pohybovú činnosť v cudzom jazyku, ktorú si zacvičili. Ani sme nevedeli a použili sme metódu CLIL a kalokagatiu. Šmeralka tak bola v myšlienkovom aj v telesnom pohybe.

  vyučujúce A. Lešigová, M. Bryndzová

  Foto

 • M SR starších žiakov a starších žiačok, mužov a žien do 23 rokov

  M SR starších žiakov a starších žiačok, mužov a žien do 23 rokov

      Vyvrcholením letnej atletickej sezóny bola súťaž M SR staršieho žiactva v atletike, ktorú usporiadal Atletický klub AŠK Slávia Trnava v spolupráci s mestom Trnava. Táto súťaž do mesta Trnava prilákala najlepších atlétov v tejto vekovej kategórii z celého Slovenska. Zastúpenie v silnej konkurencii sme mali aj my z nášho ŠŠK Junior Prešov. Majstrovstvá SR boli rozdelené do dvoch dní, v ktorých ukázali svoje kvality v rôznych atletických disciplínach najlepší z najlepších. V sobotu 18.9.2021 sme mali zastúpenie v kategórii starších žiakov aj starších žiačok. V behu na 60 metrov, kde si fantastickým výkonom 8,04s vybojovala medailovú pozíciu naša pretekárka Liana Križovenská a to krásne tretie miesto. V behu na 3000 metrov sa predstavil ešte stále náš pretekár Tomáš Kancír  a skvelým časom 10:50,87 dobehol na druhom mieste. V nedeľu 19.9.2021 sme opäť pokúšali šťastie a usmialo sa priam excelentne.

  V behu na 150 metrov obsadila Liana Križovenská svojím osobným rekordom 19,02s fantastické druhé miesto. V disciplíne 800 metrov sme mali hneď dve želiezka a to staršiu žiačku Katku Bučkovú , ktorá obsadila bodované štvrté miesto a starší žiak Tomáš Kancír taktiež dobehol na bodovanom štvrtom mieste. V behu na 300 metrov prekážok si svoje prvenstvo a zlatú medailu osobným rekordom 46,05s vybojovala Ema Vaňová, ktorej sa darilo aj v behu na 150 metrov , kde si dobehla po štvrté bodované umiestnenie. Samotným pretekom doprialo aj počasie a atmosféra, ktorú vytvárali diváci aj samotný pretekári. Všetkým, ktorí dosiahli pódiové umiestnenie blahoželáme a prajeme veľa športových ale aj osobných úspechov.

   

  R. Maľcovský

                                                                                                 

  Foto

 • Hra, "výtvarná" a či matematika...?

  ....aj hra, aj matematika, aj "výtvarná". Tému Čiary sme využili v rámci medzipredmetových presahov. Spoznali sme čiary krivé, čiary priame, čiary uzavreté...., aby sme ich lepšie pochopili, najprv sme čiary uchopili a vytvárali ich rôzne podoby z plastelínových tyčiniek. Didaktická hra  poslúžila našim prváčikom z 1.E na to, aby sa takýmto zábavno-didaktickým a zároveň efektívnym prostriedkom zoznámili  s učivom z elementárnej geometrie. A to aj takto výtvarne. Deti mali plné ruky práce s "čiarami", ktoré využili na tvorbu rozmanitých obrázkov. S farebnými tyčinkami sa "skamarátili" a určite im pomôžu poznávať písmená, čísla, farby a objavovať, a tak ďalej získavať a prepájať aj ďalšie poznatky.

  M. Kormaníková

   

 • M VsAZ družstiev 3. kolo staršieho a najmladšieho žiactva- finále

  M VsAZ družstiev 3. kolo staršieho a najmladšieho žiactva- finále

            Krásny slnečný deň v sobotu 11.9.2021 pripadlo na atletickom štadióne TU V Košiciach usporiadanie M VsAZ 3. kolo družstiev staršieho a najmladšieho žiactva, ktoré bolo zároveň finálovým vyvrcholením snaženia sa atlétov tejto súťaži. Na tomto podujatí sa prezentovalo v rámci klubov a oddielov to najlepšie čo ponúka atletika v rámci VsAZ (Východoslovenský atletický zväz). Klub ŠŠK Junior Prešov mal zastúpenie v družstvách starších chlapcov, starších dievčat, najmladších chlapcov a najmladších dievčat.

  V kategórii starších žiačok suverénnym spôsobom po sčítaní všetkých dosiahnutých bodov za všetky kolá obsadili naše zverenkyne prvé miesto. V kategórii  starších žiakov obsadili zverenci nášho klubu celkové druhé miesto. V kategórií najmladších žiakov obsadilo družstvo po zrátaní bodov z jednotlivých kôl krásne druhé miesto. Družstvo najmladších žiačok sa bohužiaľ neumiestnilo na stupni pre víťazov, ale za svoje výkony si zaslúži veľké poďakovanie.  Všetci pretekári, ktorí dosiahli medailové umiestnenie boli odmenení medailou a družstvo získalo pohár a diplom. Tieto fantastické výsledky len potvrdzujú fakt, že sa oplatí vrážať úsilie do mladých športovcov, ktorí sú súčasťou klubu ŠŠK Junior Prešov a svojimi výkonmi robia dobré meno sebe , klubu , škole a v neposlednom meradle aj mestu Prešov.

  Všetkým srdečne blahoželám a prajem veľa osobných a športových úspechov.

  Maľcovský, Birošová

  Foto

 • Športovci sa znova umiestnili v prvej trojke

  Športovci sa znova umiestnili v prvej trojke

  Prvý víkend školského roka, strávila väčšina žiakov našej školy oddychom. To však neplatí pre sedemnásť žiakov, ktorí tento čas strávili pretekaním s inými atlétmi v Košiciach. 4.9.2021 sa totiž konalo 2. kolo majstrovstiev VsAZ družstiev dorastu a mladšieho žiactva. Naši športovci svojimi výkonmi spoločne v družstvách nazbierali množstvo bodov a dosiahli tak pekné umiestnenie. Mladší žiaci aj mladšie žiačky obsadili druhé miesto. Vzorne tak reprezentovali meno školy aj ŠŠK Junior, ktorého sú súčasťou, za čo ďakujeme.

  Sedláková Mária

  Foto

 • Oznam

  Oznam

  Riaditeľ ZŠ Šmeralova 25, Prešov v súlade so zákonom č. 245/2008 Z. z. § 150 ods. 5,

   udeľuje žiakom 1. – 9. ročníka

  dňa 14. septembra 2021 (utorok)

  riaditeľské voľno

  z organizačných a prevádzkových dôvodov.

   

  Žiaci 1. – 9. ročníka sú dňa 14. 09. 2021  vyhlásení  z obeda.

  Ľubomír Bodnár – riaditeľ školy

 • Medzinárodný deň gramotnosti v 2.C

  Medzinárodný deň gramotnosti v 2.C

  Dňa 8.9. 2021 si žiaci 2.C triedy pripomenuli Medzinárodný deň gramotnosti. Dozvedeli sa, čo slovo gramotnosť vyjadruje (čítanie, písanie, počítanie). Poukázali sme na to, že nie všetky deti majú také šťastie, ako my. Pre tieto deti škola a učenie sa v nej, hygiena, ani pravidelná strava, či primerané ošatenie nie je samozrejmosťou tak, ako pre nás. Druháci si zaspomínali na rozhovory so svojimi starými rodičmi o tom, ako žili, učili sa a pracovali kedysi ich starí rodičia. Všetci sme si uvedomili, že pre nás samozrejmé veci sú pre iných vzácnosť. Zdravie, rodina, kamaráti, škola, a mnoho iných vecí sú darmi, ktoré si musíme vážiť a tešiť sa z nich. 

  S. Gáliková

 • Výstava obrazov

  Výstava obrazov

  V OC Novum aktuálne ešte stále prebieha výstava obrazov s témou Leto a letné prázdniny. Aj naša škola sa na verejnosti prezentuje 2 obrazmi, ktoré vytvorili žiačky bývalej 8.A triedy – Margaréta DulinováVanesa Rumančíková.

  Koncom minulého školského roka  sme boli oslovení zúčastniť sa na tejto výstave. Ihneď po oznámení konania výstavy myšlienka aj téma žiačky zaujala a tak sa húževnato pustili do práce. Mali čo robiť. Plátna s rozmermi 1x1m dostali nový dych.

  Milovníci výtvarného umenia môžu práce žiakov ZŠ vzhliadnuť a zažiť tak príjemný estetický zážitok. Výstava potrvá do 30.9.2021. Srdečne Vás na ňu pozývame.

  Obom dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme ešte veľa tvorivých  nápadov.

                                                                vyučujúca VYV PaedDr. Milena Koščová

  Foto

 • M VsAZ družstiev 2. kolo staršieho a najmladšieho žiactva

  M VsAZ družstiev 2. kolo staršieho a najmladšieho žiactva

            Na deň ústavy 1.9.2021 štátneho sviatku pripadlo na atletickom štadióne TU V Košiciach usporiadanie M VsAZ 2. kolo družstiev staršieho a najmladšieho žiactva. Klub ŠŠK Junior Prešov mal zastúpenie v družstve starších chlapcov v počte päť zverencov, ktorí aj napriek tomu, že boli v takom malom počte obsadili po sčítaní všetkých bodov celkové tretie miesto. V kategórii starších dievčat suverénnym spôsobom obsadili naše zverenkyne prvé miesto. V kategórii najmladších chlapcov sme mali len troch pretekárov, ale napriek takejto malej účasti obsadilo družstvo po zrátaní bodov z jednotlivých disciplín krásne tretie miesto.  Výsledky sú zverejnené na webovej stránke ,,atletikask,,.

  Všetkým srdečne blahoželám a prajem veľa osobných a športových úspechov.

  Maľcovský, Sedláková

  Foto

 • 2. 9. 2021

  Aktualizovali sme modul Záujmové útvary

 • Oznam

  Vážení rodičia.

  Tí, ktorí ste prejavili záujem o testovanie žiakov kloktacími testami, test uskutočníte v mieste svojho bydliska podľa video návodu z priloženého linku. Testy budú žiakom odovzdané vo štvrtok 2.9.2021 a výsledné vzorky doručte v piatok 3.9.2021 triednemu učiteľovi.

  https://youtu.be/GI9pV_YmlmA

 • Oznam

  Priloha_1.docx

  Priloha_1A.docx​​​​​​​

 • M VsAZ jednotlivcov staršieho žiactva

  M VsAZ jednotlivcov staršieho žiactva

  V meste Košice na atletickom štadióne TU sa uskutočnili preteky M VsAZ jednotlivcov staršieho žiactva. Z nášho klubu ŠŠK Junior Prešov sme mali svojich pretekárov zastúpených aj v kategórii chlapcov ale aj dievčat. Nebola to početná skupina , ktorá reprezentovala náš klub , ale aj napriek takejto pomerne malej účasti a to jedného chlapca a štyroch dievčat sme dosiahli fantastické výsledky. V každej z disciplín, na ktoré boli nominovaní naši zverenci sa podarilo fantastickými výkonmi dosiahnuť medailové umiestnenie. Z tohto športového vyvrcholenia sezóny v rámci VsAZ si naši zverenci v zložení Tomáš Kancír, Liana Križovenská, Ema Vaňová, Lívia Svatová a Kristína Stanková odnášajú štyri zlaté , päť strieborné a dve bronzové medaile. Všetky výsledky sú zverejnené na webovej stránke ,,atletikask,,.

       Všetkým srdečne blahoželám a prajem veľa osobných a športových úspechov.

  R. Maľcovský

  Foto

 • 31. 8. 2021

  Aktualizovali sme modul Záujmové útvary

strana:

Kontakt

 • Základná škola, Šmeralova 25, Prešov
  Šmeralova 25, 080 01, Prešov
 • ++421 51 771 78 70
  ++421 903 213 530