• Mestský Atletický štadión Hrnčiarska, Humenné

•

V prekrásnom meste Humenné za slnečného počasia usporiadal 1. Atletický klub Humenné v spolupráci so SAZ Majstrovstvá VsAZ jednotlivcov staršieho žiactva a viacboj mladšieho žiactva. Táto súťaž bola nominačnou previerkou pred M SR pre tieto vekové kategórie športovcov. Náš klub ŠŠK Junior Prešov aj napriek tomu, že je to ešte stále prázdninové obdobie mal zastúpenie v každej z týchto vekových kategórii. Zúčastnili sa tejto súťaže popredné atletické kluby a oddiely z Východoslovenského atletického zväzu. V päťboji mladšieho žiactva , kde boli zaradené disciplíny 60 m, 60 m prek, kriket, skok do diaľky a beh na 600 metrov si naši zverenci počínali fantasticky a dokonca Jakub Papcun z 7.B triedy obsadil pódiové umiestnenie druhé miesto a bol dekorovaný striebornou medailou a diplomom. Ďalším chlapcom vo viacboji sa darilo nasledovne Ján Lipták z 5.B obsadil siedme miesto, Matúš Leško z 6.B obsadil ôsme miesto, Alex Fabián z 6.B obsadil 10 miesto a Damian Semka celkové 14 miesto. V kategórii dievčat sa vo viacboji Emma Sabolová z 6.B tiredy umiestnila na peknom 10 mieste. V kategórii starších žiakov si najlepšie počínal Jozef Gergovský z 8.B triedy , ktorý v každej zo svojich troch disciplín obsadil pódiové umiestnenie. V disciplíne vrh guľou suverénne vyhral a bol dekorovaný zlatou medailou a diplomom, hod diskom tretie miesto a hod oštepom fantastické druhé miesto. V behu na 300 metrov prekážok si pódiové umiestnenie vybojoval Daniel Moravčík a bohužiaľ naše želiezko v ohni v tejto disciplíne Martin Papcun z 8.B. sa pred disciplínou zranil a nemohol absolvovať svoj beh. Pevne verím, že si to Martin vynahradí na M SR v Humennom.   Naša výprava ŠSK Junior Prešov opäť potvrdila , že na Základnej škole Šmeralova v Prešove sú fantastické šikovné deti, ktorých baví pohyb a kráľovná športu ľahká atletika.

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým zverencom, ktorí obetovali svoj prázdninový deň a pretavili ho do najcennejších ocenení , ktoré môže športovec a jeho tréner dosiahnuť a to medailové umiestnenia. Veľká vďaka patrí aj rodičom , ktorí podporujú svoje deti a vedú ich k športu. Blahoželám  k fantastickým umiestneniam a prajem ešte veľa športových úspechov.

R. Maľcovský

Foto

• Letné športové sústredenie žiakov športových tried 2024

•

V letných dňoch žiaci športových tried ŠŠK Junior Prešov absolvovali letné športové sústredenie, ktoré bolo naplánované v dňoch 19.8.-23.8.2024.  Táto akcia prebiehala v priestoroch atletického oválu a blízkeho okolia. Na sústredenie bolo prihlásených 27 športovcov z toho 14 dievčat a 13 chlapcov. Naši zverenci boli rozdelení do dvoch skupín, ktoré mali pod svojím vedením skúsení tréneri atletiky pani Hrabčáková, a vedúci sústredenia Maľcovský. Tréningový proces prebiehal v niekoľkých blokoch od 08:00 hod. do 12:00 hod. Záverečný deň športového sústredenia bol venovaný pešej turistike a pretekoch v disciplínach 60 metrov a 150 metrov. Tu si svoje sily zmerali všetci zúčastnení a mohli sa navzájom porovnať.  Sústredenie bolo zamerané na kondičnú, rýchlostnú prípravu a technické disciplíny. Sústredenie malo doladiť formu športovcov pre nadchádzajúce dôležité súťaže v rámci SAZ. Jedná sa o M VsAZ družstiev staršieho a najml. žiactva finále, M VsAZ družstiev dorastu a mladšieho žiactva finále, M VsAZ jednotlivcov staršieho žiactva a viacboja mladšieho žiactva. Medzi najdôležitejšie atletické preteky a zároveň vrchol sezóny budú M SR vo viacboji mladšieho žiactva a M SR jednotlivcov staršieho žiactva.

Ďakujem všetkým zúčastneným športovcov a prajem im veľa športových úspechov na atletických podujatiach. Zároveň veľké poďakovanie patrí trénerom klubu za ich odhodlanie a nasadenie.

S pozdravom vedúci športového sústredenia Mgr. Radoslav Maľcovský.

Foto

• Majstrovstvá VsAZ družstiev najmladšieho a staršieho žiactva 4.kolo finále

•

V druhom najväčšom meste Slovenska v Košiciach počas prekrásneho slnečného dňa usporiadal Atletický oddiel Akademik TU Košice v spolupráci so SAZ Majstrovstvá VsAZ družstiev pre vekové kategórie najmladších a starších žiakov a žiačok 4.kolo - finále. Na tomto športovom podujatí sa zúčastnili popredné kluby a oddiely z Východoslovenského atletického zväzu , aby si ich zverenci prišli zmerať a porovnať svoje  schopnosti v rôznych atletických disciplínach. Náš klub Junior Prešov mal zastúpenie v každej z vekových kategórii. V kategórii najmladších žiakov a žiačok bolo zastúpenie v podobe našich zverencov z Junior Prešov Detská atletika. V konečnom hodnotení po spočítaní všetkých bodov, ktoré nazbierali naši športovci v kategórii najmladšieho žiactva a staršieho žiactva si vybojovali nasledovné umiestnenia. Pre kategóriu najmladších žiakov to bolo fantastické konečné druhé miesto a pre dievčatá nádherné tretie miesto. Pretekári boli dekorovaní medailou a pohárom na stupni pre víťazov. V kategórii staršieho žiactva sa podarilo v konečnom hodnotení obsadiť našim chlapcom krásne tretie miesto, kde tiež boli na stupni pre víťazov dekorovaní medailou a pohárom. Dievčatám sa bohužiaľ nedarilo a obsadili celkovo až ôsme miesto. Naša výprava ŠSK Junior Prešov opäť potvrdila , že na Základnej škole Šmeralova v Prešove sú fantastické šikovné deti, ktorých baví pohyb a kráľovná športu ľahká atletika.

Veľké poďakovanie patrí predovšetkým zverencom, ktorí obetovali svoje voľno a pretavili ho do najcennejších ocenení , ktoré môže športovec a jeho tréner dosiahnuť a to medailové umiestnenia. Blahoželám  k peknému umiestneniu a prajem ešte veľa športových úspechov.

Maľcovský

Foto

• OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ JE VÁM K DISPOZÍCII V PRACOVNÝCH DŇOCH OD 19.8. – 30.8. V ČASE OD 7:30 – 11:30. HOD.

UPOZORNENIE: RODIČIA, KTORÍ PODALI ZÁPISNÝ LÍSTOK A ŽIADOSŤ O ŠTÁTNU DOTÁCIU K 1.5.2023 NEPOTREBUJÚ OPÄTOVNE PODÁVAŤ TIETO FORMULÁRE