• 2.ročník medzinárodného trojstretnutia žiakov a žiačok športových tried v pôsobnosti VsAZ Bardejov – Michalovce – Prešov a atletický klub z Krakowa(PL)

•         V historickom meste Bardejov, v prekrásnom prostredí atletického štadióna na ZŠ Komenského 23, usporiadal ŠŠK JAK Bardejov, VsAZ a mesto Bardejov fantastické podujatie 2.ročník medzinárodného trojstretnutia športových tried pre kategóriu staršieho žiactva v pôsobnosti VsAZ Bardejov – Michalovce – Prešov aj za účasti zahraničného atletického klubu z Krakowa v Poľsku. Táto súťaž bola poslednou možnou previerkou schopností našich mladých nádejných atlétov pred MSR pre staršie žiactvo. Bola to súťaž družstiev, kde každý člen 12 členného družstva , ktorý obsadil v svojej disciplíne umiestnenie do 12 miesta bodoval a získaval pre svoje družstvo potrebné body , ktoré boli v konečnom spočítaní dôležité pri rozhodovaní o umiestnení. Zároveň v každej z disciplín mohli zabojovať o cenný kov aj jednotlivci a opäť naši zverenci nesklamali a umiestnili sa v jednotlivých disciplínach na krásnych medailových miestach. Spomeniem v disciplíne vrh guľou 4kg starších žiakov vyhral Jozef Gergovský z 9.B a v kategórii dievčat vrh guľou 3kg na treťom mieste skončila Eliška Grešová z 9.B. V disciplíne skok do výšky žiakov si vyskákal druhé miesto Martin Papcun z 9.B a v disciplíne 150 m krásne tretie miesto v novom osobnom rekorde. V disciplíne 800 metrov dievčat si tretie miesto vybojovala Michaela Trusová z 9.B triedy .

V disciplíne 4x60 metrov sme mali hneď dve medailové umiestnenia a to tretie miesto štafeta B v zložení Fatľa, Gergovský, Hostovičák, Papcun Jakub a štafeta A v zložení Borbuliak, Pakan, Hoger, Goč, ktorí obsadili krásne druhé miesto. Pred samotným zahájením súťaže mali starší žiaci vložený pretek v disciplíne 3000metrov chôdza. Náš klub nominoval na tento štart talentovaného žiaka 9.B triedy Mareka Hogera a ten nás nesklamal a presvedčivo túto disciplínu vyhral v novom osobnom rekorde a nominoval sa dobrým časom na MSR st. žiactva. V konečnom hodnotení družstiev sa opäť potvrdilo, že atletika má svoje silné zastúpenie medzi mladými ľuďmi a konkrétne na ZŠ Šmeralova klub ŠŠK Junior Prešov. V kategórii starších žiakov si fantastické druhé miesto vybojovali naši zverenci a v kategórii starších dievčat krásne tretie miesto patrilo našim dievčatám. Každý športovej , ktorí dosiahol v disciplíne pódiové umiestnenie bol dekorovaní medailou a diplomom a pre družstvo to bol aj na pódiovom umiestnení pohár. Výprava ŠSK Junior Prešov opäť potvrdila , že na Základnej škole Šmeralova 25 v Prešove sú fantastické šikovné deti, ktorých baví pohyb a kráľovná športu ľahká atletika.

Veľké poďakovanie patrí športovcom, ktorí zabojovali a úspešne pretavili svoje úsilie v podobe cenných kovov. Veľká vďaka patrí aj rodičom , ktorí podporujú svoje deti a vedú ich k športu. Nemôžeme zabudnúť na fantastických trénerov, ktorí sa snažia svojimi vedomosťami a odhodlaním motivovať našich mladých športovcov. Blahoželám  k fantastickým umiestneniam a prajem ešte veľa športových úspechov.

Maľcovský, Sedláková

• Ponuka záujmových útvarov 2024/2025

• Na školský rok 2024/2025 prinášame bohatú ponuku záujmových útvarov na našej škole. V záložke "Žiaci a rodičia/každodenné záležitosti/Záujmové útvary" je aktualizovaná ponuka záujmových útvarov a taktiež sa tam dočítate aj informácie o novozriadených útvaroch. Na vybrané záujmové útvary sa bude možné registrovať prostredníctvom edupage (od 4.9.2024). Registrácia na záujmové útvary mimo systému edupage bude realizovaná prostredníctvom priložených kontaktov. Veríme, že záujmové útvary zriadené na našej škole prispejú k naplneniu záujmov Vašich detí.