Zámer
Earth Rangers je eTwinningový medzinárodný projekt, ktorý sa zameriava na enviromentálnu výchovu, rozvoj jazykových a digitálnych zručností. Jeho cieľom je zvyšovať u detí povedomie ochrany prírody a životného prostredia. Na projekte pracujú žiaci z troch krajín - Francúzsko, Slovensko, Turecko. Téma je rozdelená na niekoľko komponentov - voda, rastliny, zvieratá, recyklovanie. Tomu sú prispôsobené aktivity, na ktorých deti pracujú, spolupracujú a navzájom prezentujú svoju prácu a poznatky.
eTwinning project Earth Rangers .pdf
Wellbeing At School Project 2023/2024
Práca v projekte je zameraná na rozvíjanie sociálno- emocionálnych zručnosti, ktoré môžu byť zatienené kognitívnymi schopnosťami, ale sú mimoriadne dôležité pre šťastné a zdravé deti a spoločnosti bez polarizácie a diskriminácie. Aktivity sú spojené s rozvíjaním komunikačných a rozhodovacích schopností v prostrediach každodenného života detí.
Viac o projekte:
https://docs.google.com/
presentation/d/ 1XfjZBzBVL5WOXWKNsIRbGDnn4EdPq ZOBu7ML7N0mUHQ/edit?usp= sharing StoryConnect Project 2023/2024
Projekt je zameraný na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti prostredníctvom príbehov. Cieľom projektu je zapojiť žiakov do výučby jazyka cez objavovanie a zdieľanie príbehov. Do projektu je zapojených 21 škôl z 12 krajín. Deti participujú v kolaboratívnych aktivitách so žiakmi z iných krajín, a tak rozvíjajú vlastné jazykové zručnosti, kultúrne povedomie, vzťah k čítaniu a knihám a v neposlednom rade posilňujú medziľudské porozumenie.
Viac o projekte:
https://docs.google.com/
presentation/d/ 1TGJfvbfLhMI9igWAYkpNg0sEpocSp tpa1BlSjt0iYWc/edit?usp= sharing eTwinning projekty v školskom roku 2024/2025
PaedDr. Monika Kormaníková, PhD.
ECOKIDS: LEARNING FOR GREENER FUTURE 3.-4.roč
Hlavným cieľom tohto projektu je naučiť žiakov zábavnou a interaktívnou formou pojmy zmena klímy, uhlíkový zákon a uhlíková stopa. Pomocou digitálnych nástrojov budú pripravené rôzne materiály a aktivity, ktoré deťom uľahčia pochopenie týchto pojmov, podnietia tvorivé myslenie a zvýšia environmentálne povedomie. Vďaka zábavným vzdelávacím nástrojom, ako sú animácie, vzdelávacie hry, interaktívne príbehy a aplikácie virtuálnej reality, môžu deti pozorovať účinky klimatických zmien vo virtuálnom prostredí a učiť sa spôsoby, ako znížiť uhlíkovú stopu prostredníctvom zábavných úloh. Do projektu je zapojených 8 škôl zo Slovenska, Turecka, Poľska, Talianska, Rumunska, Gruzínska, Grécka.
TOWN TREASURES 3.- 4.roč.
Cieľom projektu je podporiť medzikultúrne porozumenie, a to prostredníctvom objavovania a zdieľania kultúrnych, historických a prírodných pokladov z rôznych krajín. S využitím spoločných interaktívnych aktivít rozvíjať jazykové zručnosti a spoznať tradície a poklady svojho mesta a iných európskych miest. Partneri: Türkiye(2), Greece(2), Spain(2), Italy(2), Serbia(1), Croatia(1), Romania(1), Slovakia(1), Hungary(1), Poland(1), Lithuania(1), Portugal(1)
STEAM FOR WELLBEING: HEALTHY MINDS, CREATIVE FUTURE 1.C
Cieľom projektu je spojiť vzdelávanie STEAM s témou duševnej pohody detí. Žiaci budú pracovať na úlohách, ktoré im pomôžu pochopiť, ako môže veda a technika podporovať duševné zdravie, ako môže byť umenie nástrojom na vyjadrenie emócií a ako môže matematika a inžinierstvo prispieť k vytvoreniu zdravého a vyváženého života. Projekt bude podporovať technické zručnosti a schopnosť sebaregulácie, zvládania stresu a vyjadrovania emócií. Partneri projektu: Greece(5), Türkiye(3), Lithuania(2), Romania(2), Poland(1), Czechia(1), Croatia(1), Italy(1), Slovakia(1)
PaedDr. Slavka Kormaníková 4.C UNLOCK THE POWER OF READING
Cieľom projektu je uviesť deti do sveta literatúry a rozvíjať ich čitateľské záujmy. Rozvíjať ich jazykové znalosti a zručnosti v materinskom aj anglickom jazyku. Rozvíjať kľúčové kompetencie, gramotnosť, tímovú zručnosť, zvedavosť spoznávať nové veci, kultúry a jazyky. Žiaci sa dozvedia o histórii, geografii a kultúre iných krajín. Zapamätajú si pravidlá kybernetickej bezpečnosti a rozvíjajú tému blahobytu. Podporujeme všestranný rozvoj dieťaťa v emocionálnej, sociálnej a etickej oblasti. Všetci si rozvinieme digitálne zručnosti: na splnenie úloh budeme používať nové webové nástroje. Máme vytvorený verejný Twinspace a webovú stránku/blog nášho projektu. Zlepšujeme digitálne zručností detí a učiteľov, jazykových zručností a vedomostí (anglického jazyka a kultúr iných krajín). Partneri projektu: Türkiye(6), Španielsko(3), Grécko(3), Taliansko(2), Poľsko(1), Rumunsko(1), Slovensko(1), Taliansko (1)
Mgr. Juliána Sedláková 2.C ART D-ECO
Cieľom projektu je spoznať formy ochrany životného prostredia, všímať si znečistené prostredie, naučiť sa neznečisťovať a to všetko prostredníctvom umenia. Projekt bude rozvíjať environmentálne povedomie, výtvarné a estetické cítenie, schopnosť chápať význam čistoty a zmysel neznečisťovania pre ďalšie generácie a využívať pri tom viaceré typy umeleckého stvárnenia a taktiež využívanie prírodných materiálov v rámci recyklácie. V rámci projektu sa budú rozvíjať digitálne zručnosti a podporovať medziľudské vzťahy a schopnosť spolupracovať. Partneri projektu: Türkiye(9), Romania(4), Slovakia(1)
Mgr. Ingrid Storinská 3.C HRÁME SA MYSLÍME - TVORÍME
Partnerskou školou projektu je Základná škola Zruč nad Sázavou v Českej republike a projekt je zameraný na rozvoj čitateľských a komunikačných zručností žiakov základnej školy. V prvej etape sa budeme venovať rozvoju verbálnej a neverbálnej komunikácie prostredníctvom hier. V druhej časti budeme zapájať oblasť aktívneho počúvania textov, príbehov, rozprávok a na základe počutého textu budeme prostredníctvom komunikačných kartičiek overovať porozumenie počutého textu. Tretia časť je zameraná na rozvoj tvorivosti detí. Úlohou bude dotváranie príbehu, vymýšľanie názvu, tvorba ilustrácie, úlohy na čítanie s porozumením, dramatizácia.
PaedDr. Stanislava Hakučová 3.E HAVE FUN WITH ENGLISH TOWN
Projekt je určený pre žiakov prvého stupňa základných škôl. Hlavným cieľom je rozvíjať rečové zručnosti pomocou nástrojov webu 2.0. Témy projektu nám predstavia žiaka – seba samého, rodinných príslušníkov a rodné mesto. Ciele projektu: Zlepšiť komunikačné zručnosti a predstavivosť, spoluprácu medzi študentmi, zvýšiť žiakom sebavedomie, hovoriť o skutočných témach, učiť sa v uvoľnenom prostredí, prevziať zodpovednosť za svoje vlastné učenie, efektívne riešiť problémy, nadobudnúť jazykové a počítačové zručnosti, využiť svoje zručnosti v oblasti učenia sa jazykov v reálnych životných situáciách, nadviazať silné vzťahy medzi kolegami a školami v celej Európe a podporovať spoluprácu a výmenu informácií medzi partnermi.
Mgr. Ľudmila Plavčanová 1.E BASIC LIFE SKILLS
Projekt je zameraný na overenie svojich základných životných zručností a konkrétne zručností sebaobsluhy v spolupráci s deťmi z iných krajín. Naučíme deti umývať si zuby, umývať si ruky po toalete, skladať oblečenie, pripravovať jednoduché jedlo a jednoduché techniky šitia. Spolupracujeme so školami z Poľska, Grécka, Turecka a Rumunska.
Niektoré aktivity našich projektov nájdete na tejto nástenke: