Navigácia

VITAJTE NA WEBOVEJ STRÁNKE NAŠEJ ŠKOLY,

Vážení rodičia a priatelia ZŠ Šmeralova, vitajte na novozriadenej webovej stránke školy. Veríme, že Vám sprostredkuje  množstvo užitočných informácií a zaujímavosti z činnosti školy. Zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné nedostatky spôsobené prechodom na nový dizajn, resp. novú adresu: http://zssmeralova.edupage.org

Vaše pripomienky, návrhy, podnety a názory, ktoré by prispeli k zlepšeniu stránky, alebo činnosti školy očakávame na e-mailovej adrese: spravca@zssmeralpo.edu.sk

Škola sa nachádza na sídl. III na Šmeralovej ulici 25 v Prešove. Naša škola Vám ponúka výchovu a vzdelávanie vašich detí v zrekonštruovaných priestoroch vybavených jazykovým laboratóriom, počítačovými učebňami, špecializovanými učebňami, ale aj atletickým štadiónom s tartanovou dráhou a multifunkčným ihriskom.

 

 • Skvelé počasie a úžasná atmosféra sprevádzali našich žiakov počas atletického trojboja, kde prezentovali svoju šikovnosť žiaci 3. a 4. ročníka.

  Poďakovanie patrí všetkým športovcom za snahu o čo najlepší výkon a taktiež triednym učiteľom za prípravu, povzbudzovanie a pomoc pri organizácii tohto podujatia.


 • Oznamujeme žiakom I. stupňa so záujmom o Šach, že do novozriadeného krúžku sa môžu prihlásiť o svojich triednych učiteľov.

  Stretnutia budú každú stredu o 14:00 a povedie ich ochotný rodič, pán Martin Mrva – šachový veľmajster.

 • Mini Maratón

  Slovenský atletický zväz- Detská atletika dňa 14.9.2018 zorganizoval pre deti Mini Maratón, ktorý sa konal pod záštitou mesta Prešov a Fakulty športu PU vo vonkajších priestoroch Eperia shopping. Slnečný a horúci deň si deti zo ZŠ Šmeralova dostatočne užili. Mali príležitosť vyskúšať si niektoré z disciplín detskej atletiky a zároveň otestovať svoju rýchlosť v behu na 150m. Bojovalo sa v štyroch vekových kategóriách, z ktorých sme mali úspešné medailové umiestnenie, a to v kategórii bežecké nádeje a malí olympionici. Víťazi si odniesli vecné ceny, zároveň všetky deti boli potešené a obdarené aj sladkosťami a Spajkyho odznakom ( Spajky- maskot SAZ Detská atletika).

 • Oznam

  Milí rodičia, priatelia a priaznivci Školského klubu ZŠ Šmeralova, podporte svojim hlasovaním projekt, ktorý pomôže zvýšiť záujem detí o športové aktivity a zároveň podporí ich každodenný pohyb.

  Ďakujeme za každý hlas!!!

  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/presovsky-kraj


  raiffeisen-projekt.pdf


 • 12. 9. 2018

  Aktualizovali sme modul Plán práce

 • 5. 9. 2018

  Aktualizovali sme modul Záujmové útvary

 • 14. 8. 2018

  Aktualizovali sme modul Pracovné ponuky

 • ŠvP EKOLANDIA

  V prvý júnový týždeň 4. – 8.6.2018 boli deti 3.A, 3.F a 1.A účastníkmi školy v prírode EKOLANDIA (skutočná škola v prírode). Zvolili sme si penzión Jánošík v Ždiari, uložený na chrbtoch Belianskych Tatier. Toto čarovné miesto nám ponúklo nielen nenáročné turistické vychádzky prekrásnou prírodou ale množstvo iných aktivít. Bolo to o to pútavejšie, že každú z nich viedol odborník na to určený.

  Ing. Katarína Horská, krajinný ekológ , biológ, pedagóg – tá nás privítala a presne oboznámila s programom našej ŠvP. Pravidlá školáka v prírode. Čo nás čaká? Pracovný list dobrodruh. Organizačné pokyny. Pod jej vedením sme hneď prvý deň absolvovali túru aj s poriadnym lejakom na Strednicu. Dozvedeli sme sa o mieste, kde sa nachádzame, histórii okolia, o Belianskych Tatrách, legende o Havranovi a Vidle. Horský sprievodca, vysokohorský biológ Jakub – nám názorne predviedol ako prežiť v prírode a ako sa správať vo vysokohorskom prostredí. Pani Katka nám zrozumiteľne porozprávala a v prezentácii ukázala medvede a ich život, ako sa máme správať pri stretnutí s ním.

 • Medzinárodný atletický míting pre mladších a najmladších žiakov

  Na pretekoch medzinárodného významu, kde boli len najlepší z najlepších konané v meste Lowicz v Poľsku sme mali svoje atletické nádeje aj my z nášho ŠŠK Junior Prešov. Jednalo sa o tri dievčatá Liana Križovenská, Ema Vaňová a Kristína Stanková. Dievčatá , ktoré reprezentovali nielen svoj materský klub ,ale aj celé Slovensko obstáli v silnej konkurencii veľmi dobre. Medzi našu najlepšiu pretekárku môžeme považovať žiačku 5.B triedy Lianu Križovenskú , ktorá vo svojej kategórii v disciplíne skok do výšky obsadila fantastické prvé miesto výkonom 140 cm. čím si vylepšila svoje maximum.

 • Školský výlet Košice – Čermeľ

  Dňa 19.6. sa uskutočnil výlet so žiakmi 5.B, 6.B, 5.D a 7.B do Košíc. Žiaci sa previezli historickou železničkou – Alpinkou. Počas jazdy si mali možnosť vypočuť pána sprievodcu, ktorý žiakov oboznámil so svetom železníc. Touto železničkou sa vyviezli do indiánskeho tábora do Údolia Manitov, kde ich už čakali náučno-zážitkové hry. Žiaci si výlet veľmi pochvaľovali.

  Žarnayová, Kovalčíková, Lacknerová

  Foto

 • určite skvelé chvíle prežíva mamka, triedna učiteľka, ostatní zamestnanci školy, a tréneri po Majstrovstvách Európy v karate 2018 - Lanciano, Taliansko. Michaela Bryndzová žiačka deviateho ročníka triedy pre mimoriadne nadané deti vybojovala skvelé tretie miesto, patrí k Slovenskej a teraz už aj k Európskej špičke v tejto kategórii.

  Prajeme jej veľa úspechov v štúdiu na strednej škole a ešte mnoho víťazných zápasov v karate.

 • Celodenný školský výlet Košice

  Dňa 19.6. sa žiaci 1.C a 2.C zúčastnili celodenného školského výletu do Košíc. Od samého začiatku to bola dobrodružná cesta, keďže sme cestovali MHD a potom železničnou dopravou. Pešo sme prešli centrum mesta Košice, kde si deti obzreli Dóm sv. Alžbety, osviežili sa pri spievajúcej fontáne a priblížili sa aj k historickej budove štátneho divadla.

  Cesta pokračovala prechádzkou do Steelparku- parku vedy a zábavy. Tam na deti čakali interaktívne dielne na témy Magnetizmus a Matematika hrou. Deti sa tak zážitkovou formou zoznámili s vlastnosťami a využitím magnetu, magnetizmu či magnetizácie, riešili zábavné logické úlohy. Ďalej si obzreli tunajšiu interaktívnu expozíciu, ktorej súčasťou boli aj hlavolamy, sudoku, šachy a iné logické hry vo veľkom stolovom formáte, ktoré deti natoľko oslovili, že mnohé z nich si tieto hračky (samozrejme v zmenšenej podobe :)) niesli domov ako suvenír. Nechýbalo ani osvieženie zmrzlinou a príjemne unavení sme sa vlakom vrátili naspäť do Prešova. Za pomoc a spoluprácu aj touto cestou ďakujeme rodičom a pani vychovávateľke J. Mikulovej.

 • Vyhodnotenie praktickej časti OŽZ

  Akcia hodnotená ako veľmi vydarená, žiaci sa zoznámili s prácou príslušníkov hasičského zboru. Spolu s nimi „ hasili“ horúci deň. Žiaci si neustálymi odpoveďami na ich otázky rozširovali poznatky o ich práci a hasičských autách. K hasičom sa pripojili i príslušníci policajného zboru Slovenskej republiky. Žiakov potešili ukážkami práce policajných psov. Mali možnosť pohladiť si i posledný prírastok kynologickej stanice 3-mesačné šteniatko. Spotení ale plní zážitkov sme sa všetci bez úrazu vrátili do školy

 • LEGObot 2018

  Dňa 14. júna sa v priestoroch OC Eperia v Prešove uskutočnil tretí ročník robotickej súťaže LEGObot. Tento rok sa do súťaže zapojilo 16 dvojčlenných tímov z Prešova, blízkeho okolia aj iných miest. Súťažiaci mali možnosť porovnať svoje schopnosti a zručnosti v programovaní robotov s rovesníkmi z iných škôl. Nechýbali ani žiaci našej školy Martin Fedorko a Michael Filip McLean, ktorí súťažili v dvoch disciplínach. Odmenou ich snaženia a vytrvalosti bolo 2. miesto, ktoré získali v kategórii RescueBot.

 • ŠVP Vyšné Ružbachy 11.6. - 15.6.

  V škole v prírode nám bolo super! Pozorovali sme diviaky, pijavice ropuchy, slimáky, travertín, žulu, vápence, kráter, smrtnú jamu, strom v skale, skalu v strome, spolužiakov, spolužiačky. Objavovali sme objatia, humor, chute, podvodný svet, zákony fyziky, optiky. Zabávali sme sa a objavovali aj v zábave čo dokážeme. Napriek bakteriálnemu útoku sme prežili veľa krásnych zážitkov a sme s úsmevom tu. 😊

  Slávka, Janka, Renátka, Tinka, Zuzka a Rado

  Foto

 • Škola v prírode – 2.A, 3.B, 4.E

  V dňoch 4.6. až 8.6. sa druháci, tretiaci a štvrtáci zúčastnili Školy v prírode vo Vyšných Ružbachoch. Po ceste sme sa najprv zastavili v skanzene v Starej Ľubovni, kde sme mohli obdivovať život našich predkov. Po príchode sme sa hneď vybalili a keďže bolo pekné počasie vybrali sme sa do obce na malé nákupy. Ďalšie dni sme mali rôzne športové akcie, súťaže, voľné hry ako stolný tenis, vybíjanú, bedminton, skákanie cez švihadlo, futbal a iné, ale najviac asi lákal bazén, kde sme sa počas týždňa poriadne vyšantili.

 • Varí sa to, pečie sa to?

  Dňa 14.6. si žiaci 2.C ochutili deň tematickým vyučovaním pod názvom Varí sa to, pečie sa to? Po prečítaní literárneho textu s rovnomenným názvom ich čakali zábavné úlohy zamerané na čítanie s porozumením. Neskôr vyrátali, koľko eur potrebovali na nákup jednotlivých surovín. Potom si samostatne pripravili tortu (od čistenia jahôd, cez prípravu jogurtového krému, prípravu jednotlivých vrstiev až po samotné zdobenie. Kým sa torta chladila, deti v skupinách pracovali na zápise receptu a opise torty.

Facebook - ZŠ Šmeralova

Prihlásenie

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Fotogaléria

Pondelok 24. 9. 2018

Mapa

Astronomicko-raketový krúžok

Kontakt

 • Základná škola, Šmeralova 25, Prešov
  Šmeralova 25, Prešov
 • ++421 51 771 78 70
  ++421 903 213 530