• Vitajte na stránkach našej školy
        • Do práce na bicykli

Aj tento rok sa zamestnanci ZŠ Šmeralova zapojili do národnej kampane Do práce na bicykli, ktorej hlavným cieľom je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Niekedy nás neodradilo ani daždivé počasie. Sme radi, že mnohí zamestnanci našej školy využívajú tento ekologický dopravný prostriedok pravidelne.

• M VsAZ družstiev najmladšieho a staršieho žiactva 3.kolo

Poslednou atletickou súťažou pred letnými prázdninami a odpočinkom mladých športovcov boli M VsAZ družstiev najmladšieho a staršieho žiactva 3.kolo. Samozrejmosťou bolo aj napriek tomu, že tento deň bol považovaný, ako začiatok letných prázdnin aj účasť športovcov z ŠŠK Junior na II. stupni ale aj športovcov z Detskej atletiky Junior na I. stupni. Počasie bolo na atletickom štadióne v Košiciach až príliš horúce na to , aby sa dali dosahovať tie najlepšie výkony. Napriek tomu boli po spočítaní všetkých bodov za jednotlivé disciplíny v jednotlivých vekových kategóriách pre ŠŠK Junior Prešov výsledky v 3. kole povzbudivé . V kategóriách staršieho žiactva sa žiakom podarilo vybojovať celkové tretie miesto a dievčatám ôsme. V kategórii najmladšieho žiactva sa chlapcom podarilo obsadiť celkové druhé miesto a dievčatám krásne štvrté miesto.

• Športovo-oddychový deň

Žiaci 7.D a 8.A si dopriali v posledný týždeň (26.6.2024) školského roka aj športovo-oddychový deň vo farskej záhrade Kráľovnej Pokoja. Okrem športových hier, rôznych spoločenských hier si najviac užili spoločnú opekačku. Za príjemnú spoluprácu ďakujeme pánovi farárovi Antonovi Janičovi a pánovi kaplánovi Matúšovi Porembovi.

• Ozdravovací pobyt v Taliansku

A sme doma... Ozdravovací pobyt v Taliansku ubehol ako voda. Tak ako napísala Maja: Po dlhej ceste autobusom sme sa ocitli v Ricci - pomlčka – one. More a pláž boli úžasné. Okrem kúpania a opaľovania sme súťažili. Stavali sme hrady a morské živočíchy z piesku. Každý deň sme mali pohybové aktivity vo vode. Písali sme najvtipnejší denníček. Vypracovali sme kvíz o Riccione. Užili sme si super tobogany v AquaFun. Navštívili sme tretí najmenší štát na svete San Maríno. Ochutnali sme miestnu zmrzlinu. Našli sme nových kamarátov a zažili sme kopec zábavy. Všetkým prajeme krásne prázdniny.

Sobota 27. 7. 2024
      • Prezentačné video