Navigation

• MVsAZ jednotlivcov najml. a mladších žiakov a žiačok

Krásnym vyvrcholením snaženia  našich najmladších a mladších žiakov a žiačok bol pretek, ktorý sa konal v meste Michalovce na ihrisku ZŠ Komenského 1. Tohto preteku sa zúčastnili mladé nádeje atletiky z celého východného Slovenska. Svoje atletické nádeje mal aj náš klub Junior Prešov.

V kategóriách chlapcov ale aj dievčat podávali v rôznych disciplínách naši zverenci kvalitné výkony, za ktoré sa nemuseli hanbiť a ktoré boli aj odmenené diplomami a medailami na stupni pre víťazov. Spomenúť môžeme prvé miesto v chôdzi ml. žiakov na 2000 m., ktoré obsadil Matej Krompaský a druhé miesto v tej istej disciplíne dievčat, ktoré obsadila Izabela Hajduková, prvé miesto najml. žiačok v chôdzi na 1000 m. , ktoré obsadila Barbora Karabinošová, v disciplíne skok do výšky v kategórii ml. žiačok si druhé miesto vyskákala fantastickým výkonom 139 cm. a svojim osobákom Natália Naďová, v tej istej disciplíne najml. žiakov na treťom mieste sa umiestnil Marek Vasiľ. V hode kriketovou loptičkou najml. žiakov si prvé miesto vybojoval Jakub Feňuš, v behu na 1000 m. ml. žiačok si druhé a tretie miesto zabezpečili žiačky Ivana Jurčišinová a Dominika Nováková, v behu na 300 m. ml. žiačok na treťom mieste dobehla Kristína Guličová . V skoku do výšky najml. žiačok na treťom mieste skončila Zuzana Baňasová v disciplíne skok do diaľky ml. žiakov si na tretie miesto doskákal Jan Samseli a takýchto výkonov sme mali ešte dosť a dá sa ich nájsť na stránke ,,atletika.svk,,. Na týchto výsledkoch, ktoré dosiahli naši zverenci vidno, že atletika na našej škole má dlhú tradíciu a oplatí sa do mladých ľudí investovať čas, lebo oni nám to naše snaženie na tréningoch oplatia svojimi krásnymi umiestneniami v takýchto atletických súťažiach.

Mgr. Helena Hrabčáková, Mgr. Radoslav Maľcovský

• Športové sústredenie

Na 23.4.2015 pripadlo športové sústredenie na atletickom ováli , kde sme s našimi atlétmi  prešli a zopakovali techniku behu cez prekážky. Žiaci si vyskúšali beh na 100 m. prekážok, kde sa odstraňovali chybičky, ktoré sú pri takejto náročnej disciplíne. Zároveň sa na dráhe preopakovali štarty z blokov pri rýchlostných behoch.

V dňoch 27.4. – 30.4.2015 pokračovalo športové sústredenie mimo školy a to konkrétne na Zemplínskej Šírave v hoteli Granit. Sústredenie malo za úlohu zdokonaliť techniku disciplín a kondičnú prípravu pred sezónou. Počasie nám prialo počas celého pobytu.

Žiaci mali rozdelené tréningové jednotky počas celého dňa a to do troch celkov, ktoré sa začínali ráno od 9.00 hod. do 11.30 hod. potom poobede od 14.00 hod. do 16.30 hod. a večer od 19.00 hod. do 20.00 hod. bol plavecký bazén. Vytrvalostná príprava sa realizovala behom na Vinianske jazero, ktoré je vzdialené od hotela cca. 4 km. Dievčatá a chlapci si pochvaľovali takéto behy cez krásnu scenériu prírody. Aj z tohto vidno , že to nebolo ľahké pre našich športovcov, ale všetci sa s tým statočne popasovali a zvládli to na jedničku. Z pobytu v malebnom prostredí si priniesli nielen nové poznatky z techniky hodov, vrhov ale aj zážitky na ktoré sa nedá zabudnúť. Už teraz môžem povedať , že sa nevieme dočkať ďalšieho športového sústredenie, ktoré bude o rok.